/

Přenosná motorová stříkačka PS 18

ps18Přenosná motorová stříkačka PS 18 je hasičská stříkačka, určená pro Jednotky požární ochrany. Slouží k provedení zásahu od vodního zdroje na malé požáry nebo jako čerpadla pro doplňování cisteren. Je tvořena motorovou jednotkou, odstředivým jednostupňovým čerpadlem z lehkých slitin, plynovou vývěvou na spálené plyny a rámem, uzpůsobeným k přenášení stříkačky a ustavení na pevný terén. Motor je čtyřválcový, čtyřdobý, zážehový. Jako paliva se používá benzínu. Chlazení motoru je kapalinové, dvouokruhové s nuceným oběhem. Má jedno sací hrdlo o průměru 110 mm a dvě výtlačná hrdla 75 mm.

 

 

Technická data

Základní údaje:
Délka: 900 mm
Šířka: 603 mm
Výška: 835 mm
Hmotnost pohotovostní: 185 kg
Hmotnost základní bez PHN: 164 kg
Rok výroby:
Motor:
Typ motoru: Škoda 981 (Octavia Super), benzinový, zážehový, čtyřdobý, OHV, kapalinou chlazený, čtyřválec
Počet válců: 4
Vrtání: 72 mm
Zdvih: 75 mm
Objem válců: 1 221 ccm
Stupeň komprese: 7,5
Trvalý výkon při částečném zatížení: 25 kW při 3 500 ot/min
Nejmenší tlak mazacího oleje: 80 kP
Obsah nádrže na palivo: 23 l
Spotřeba při jmenovitém výkonu: cca 11,5 l / hod
Čerpadlo:
Typ čerpadla: Jednostupňové, odstředivé s plynovou vývěvou
Jmenovitý výkon: 1 200 l/min při tlaku 0,8 MPa a sací výšce 1,5 m
Max. sací výška: 7,5 m