/

Setkání Rokytnic ČR 2015

10478856_1129124957104856_3874552954900096854_oOd 26. do 28. 7. 2015 se u nás uskutečnilo setkání Rokytnic ČR. V pátek se sešlo všech 5 Rokytnic a mohli jsme se začít bavit. Večer hrála na koupališti skupina Yetti rock a Noise.

Sobotu jsme zahájili stolním tenisem a zápasem 1. FC Orlické hory a Vláry. Poté se konala soutěž štafet žen. Letošní rok byla družstva žen jenom tři. Náš „A“ i „B“ tým a družstvo z Vláry. Naše ženy se po štafetě umístily takto: 1. místo Rokytná „B“, 2. místo Rokytná „A“ a 3. místo Vlára. Ve 12:30 se konalo oficiální zahájení turnaje. Následoval zápas Rokytné a Přerova. Pokračovalo se štafetami mužů, kde bylo 6 týmů. Z naší Rokytnice dva týmy a z ostatních Rokytnic po jednom družstvu. Na fotbalovém hřišti se potom konal zápas Přerova a Vláry a poté Rokytné a 1. FC. Mezitím se na hasičském hřišti připravovala netradiční soutěž. Dvojice musela splnit různé netradiční úkoly. Prvním byl skok v obrovském pytli, kam se vešli oba dva soutěžící. Další bylo točení okolo kuželu a následně motání hadice a její uložení do bedny. Pak se soutěžící přesunuli k transportu figuríny na nosítkách. Nejtěžším úkolem bylo řezání dřeva. Poslední úkol byl velmi záludný. Musel se naplnit barel vodou z kádě. Mělo to ale jeden háček, kyblíky byly děravé, takže soutěžící byli na konci soutěže ještě pěkně mokří. Večer hrála na koupališti kapela HGB a potom Balkánská dechovka.

V neděli jsme začínali požárními útoky. Po sobotních štafetách se pořadí pořádně pomíchalo. Potom se hrál zápas Přerova a 1. FC a jako poslední hrála Rokytná a Vlára. Ve čtvrt na tři se konalo závěrečné vyhlášení výsledků a mohlo se začít uklízet. Příští rok se budeme těšit do Rokytnice nad Vláří.

Děkujeme všem pořadatelům a soutěžícím za skvělý víkend.

 

Celkové pořadí:

Ženy: 1. místo Rokytná „A“, 2. místo Rokytná „B“, 3. místo Vlára

Muži: 1. místo Přerov, 2. místo Rokytná „B“, 3. místo Rokytná „A“, 4. místo Vlára, 5. místo Jizera, 6. místo Orlické hory

 

Na fotografie z tohoto víkendu se můžete podívat zde:

http://petrolini.rajce.idnes.cz/Setkani_Rokytnic_2015/

Autor článku: Petra Dokulilová