/

Sezóna 2010

Oddíl mladých hasičů běží od  října 2008. První sezonu v roce 2009 jsme se s dětmi zúčastnili pouze pár závodů, to abychom nabrali zkušenosti a otrkali se. V tomto roce 2010 jsme se už do okresní ligové soutěže Plamen zapojili naplno. Z 15. soutěží jsme závodili na 10. závodech a to s družstvem mladších a starších žáků.

Přestože jsme se na soutěžích  pohybovali vždy do 10. místa, mladší žáci dokonce sbírali samá 4. a 5. místa, pohár jsme si letos nedovezli.V konečném součtu soutěže Plamen se naši mladší žáci umístili na krásném 7. místě z 25. týmů a starší žáci na  12  .místě z 27. týmů.

Kromě soutěží a tréninků jsme i tento rok pro naši mládež uspořádali táboření v Klozovicích.I letos nás počasí lidově řečeno vypeklo. Ze soboty na neděli se přes tábor přehnala veliká vichřice, padaly kroupy, pršelo a blesk stíhal blesk.Nakonec jsme se rozhodli a ještě v noci jsme přesunuli děti do bezpečí jejich domovů. I přes tyto dramatické chvíle se táboření vyvedlo a všichni co tam byli, si odnesli mnoho úžasných zážitků.

V současné době se do hasičů hlásí noví členové a vypadá to, že na jaře budeme mít už 3 závodní týmy. K dnešnímu dni máme 23 členů mladých hasičů.

Na závěr chci poděkovat všem vedoucím, kteří mi s vedením žáků pomáhají zejména Pavlovi a Jiřímu  Dokulilovi.

Poděkování patří také za trpělivost a toleranci našim manželkám.

Aleš ChaloupkaVýčapy 2010