/

Sezóna 2017

 

V letošním roce se naši starší žáci zúčastnili všech 15 soutěží v okresní lize mladých hasičů a dvou nočních soutěží v Kněžicích a v Předíně. I v letošním roce bylo v kategorii starších žáků 25 mužstev. V celé sezoně nás trápila zranění, nemoci a vyskytly se další různé důvody, které neumožnily týmu jet v plné sestavě. Museli jsme si proto občas půjčit závodníka z jiného týmu, což se podepsalo na našich výkonech, neboť jsme tím pádem nebyli 100% sehraní.

V silné konkurenci zkušených družstev jsme se dokázali 10 krát dostat na bodovaná umístění, tj. do 10.  místa a v celkovém pořadí okresní ligy jsme skončili na 8. místě.

V Mor. Budějovicích a ve Výčapech jsme skončili na nejméně atraktivním 4. místě. Z Vladislavy jsme si přivezli medaile a pohár za třetí místoNejcennější – první místo – jsme si přivezli ze Starče, kde jsme konečně pokořili hranici 14 s, a s časem 13:32 jsme vyhráli. Ve Starči nás díky této výhře čekal ještě jeden závod. Nejlepších 5 mužstev v turnaji se znovu utkalo o Putovní pohár.DSC_1083

Naši závodníci se této výzvy nezalekli a s časem 13:94 vyhráli i krásný Putovní pohár.

Náš sbor reprezentovalo 7 závodníků: Šárka Chaloupková – koš, Vašek Svoboda – savice, Martin Špaček – mašina, Katka Machovcová – béčka, Vítek Trojan (z Čáslavic) – rozdělovač, Pavel Královec a Roman Sochna – proudy. Všem závodníkům a trenérům patří velký dík za vzornou reprezentaci naší obce.

V květnu jsme byli s oddílem a s ostatními členy sboru tábořit v Klozovicích. Prožili jsme zde krásné dva dny plné her a soutěží. Nechyběl táborák, buřty, kytary, písně a nezbytná stezka odvahy. Už se těšíme, až si to za rok zopakujeme.KlozoviceKlozovice

 

 

 

 

 

 

Co se nám ale nadále nedaří, je přitáhnout k hasičině další děti do družstva mladších i starších žáků. V současné době u nás trénují i kluci z Čáslavic, Třebíče a Mastníka. Je smutné, že děti z Rokytnice nemají o tuto krásnou sportovní aktivitu zájem.

S mládeží pracují trenéři: Pavel Dokulil, Jiří Dokulil a Aleš Chaloupka.soutěž 2017 - 3