/

Sezóna 2018

Na jaře loňského roku jsme se začali připravovat na novou sportovní sezonu. Podařila se nám složit dvě družstva. Mladších žáků trénovalo 10, starších 8. Trénovali jsme 2-3x týdně. Soboty a neděle jsme trávili většinou po soutěžích. I letos jsme na začátku léta strávili společný víkend na táboření v Klozovicích. Přišli se podívat a večer posedět u ohně i mnozí rodiče. Pro děti jsme připravili bohatý program a věříme, že se nikdo nenudil.

Mladší žáci se zúčastnili celkem 18ti soutěží. Pohybovali se v první desítce a mnohokrát zůstali těsně pod bednou 4. nebo 5. Dvakrát se jim však podařilo přivézt medaile a pohár za třetí místo. Celkově v lize skončili na krásném 5. místě.

All-focus

Starší vyjeli na 22 závodů – denních, nočních a i v jiných okresech. Už od první soutěže bylo jasné, že to letos bude velmi vyrovnané a napínavé. Ze závodů si letos z cenných umístění odvezli 6 druhých míst a 3 první místa. Navíc obhájili prvenství a přivezli si opět putovní pohár ze Starče. Podařilo se jim také „ukrást“ putovní pohár v Jemnici.sdr

Celkové umístění v lize se tedy rozhodlo až na posledním závodě ve Výčapech. Zde po celou soutěž vedli, což by je vyneslo na celkové 2. místo v lize. Avšak poslední tým domácích závodníků je o 0,09 sec. překonal a odsunul na druhou příčku. Tím přišli o 3 cenné body a v konečných výsledcích ligy je to posunulo až na 5. místo.

Na závěr úspěšné sezóny jsme 28. 9. na hasičské dráze připravili netradiční sportovní posezení pro všechny závodníky, jejich rodiče, hasiče a přátele hasičského sportu. Rodiče si zazávodili místo svých dětí a zakusili na vlastní kůži, že co možná leckdy vypadá jednoduše, vůbec jednoduché není. Akce se velmi vydařila a věříme, že se všem zúčastněným líbila.

Naši obec reprezentovali tito žáci:

Za mladší: Verča Dokulilová, Kuba a Aneta Fendrychovi, Kryštof Kikin Hobza, Míša Kopečná, Nicol Svobodová, Pavla Štorková, Katka a Lucka Nováčková. Na konci sezóny se k nám na trénincích připojila Tereza Lukešová.

Za starší: Šárka Chaloupková – koš, Vašek Svoboda – savice, Martin Špaček – mašina, Katka Machovcová a Daniel Krška – béčka, Roman Sochna – rozdělovač, Pavel Královec a Vítek Slabý – proudy. Trénovat s námi začal Matěj Janecký. Pro Romana, Vítka a Pavla byla letošní sezona za žáky poslední. Chceme ji moc poděkovat a popřát spoustu úspěchů v týmu mužů – kam přestupují.

S mládeží pracují trenéři: Pavel Dokulil, Jiří Dokulil a Aleš Chaloupka. Velmi nám letos na trénincích a závodech pomohl Vítkův tatínek Luboš Slabý z Mastníka, kterému tímto velmi děkujeme

.