/

Sezóna 2019

Na jaře jsme se začali připravovat na novou sportovní sezónu. Podařila se nám složit dvě družstva. Mladších žáků bylo 8, starších 10. Trénovali jsme 2-3x týdně. Soboty a neděle jsme trávili většinou po soutěžích. (Jen tak pro zajímavost dělá to zhruba 350 hodin volného času za rok). I letos jsme na začátku léta strávili společný víkend na táboření v Klozovicích. Přišli se podívat a večer posedět u ohně i mnozí rodiče. Pro děti připravila Petra Dokulilová s ostatními členy bohatý a zajímavý program a věříme, že se nikdo nenudil.

IMG_1897

Mladší žáci se zúčastnili všech 13ti ligových soutěží a dvou soutěží mimo ligu. Pohybovali se v první desítce, většinou kolem 5. místa. Dvakrát se jim podařilo přivézt medaile a pohár. 1. místo vyhráli ve Vladislavi a 3. místo v Rudíkově. Celkově v lize skončili na krásném 5. místě z 25 soutěžících družstev.

All-focus

Po konci ligové sezóny ještě čtyři děvčata z mladšího družstva jezdila trénovat do Markvartic a také je reprezentovala na závodech štafety družstev a ve hře Plamen.20191019_braňák (1)

Starší žáci jsme objeli také všechny ligové soutěže a navíc ještě 5 mimoligových denních, nočních a i soutěží v jiných okresech. Celkem tak byli na 18 soutěžích.

Ze závodů si letos z cenných umístění přivezli 5x 1. místo a to z Heraltic, Jemnice, Budíkovic, Výčap a Nevcehle a po jednom poháru za 2. a 3. místo z Častohostic a Kněžic. Navíc získali velmi cenný putovní pohár v Markvarticích a obhájili druhým rokem putovní pohár v Jemnici. Celkové umístění v lize se opět rozhodlo až v posledním závodě ve Výčapech. Zde vyhráli a tím získali konečné 3. místo v okresní lize.

20190914_Markvartice (11)

Jelikož po celou sezónu podávali výborné výsledky, byli vybráni, aby reprezentovali náš okres společně s Markvarticemi a Výčapy na soutěži nejlepších Moravských týmů v Ludslavicích u Kroměříže. Na tuto soutěž jsme vyrazili v sobotu. Ráno jsme ještě zvládli soutěž v Budíkovicích a v poledne vyrazili s týmem starších do Kroměříže. Zde jsme navštívili park a zrcadlové bludiště, kde jsme se výborně pobavili. Večer a noc jsme strávili spolu s Markvarticemi a s domácími hasiči v Ludslavicích. Od rána do 4 hodin odpoledne probíhaly závody. Zde jsme skončili na slušném 9. místě a rozhodně jsme si neudělali ostudu. Navíc si odtud Katka Machovcová odvezla pohár za nejrychlejšího proudaře.20191013_ Ludslavice (4)

(Nutno dodat, že toto ocenění si mnohokrát zasloužili oba proudaři Katka i Martin Špaček za své výkony v lize a i Šárka Chaloupková jako nejrychlejší košař.) Tím chci navázat a pochválit všechny členy našich družstev – mladší i starší. Jejich velmi dobré osobní výkony udivovaly závodníky i trenéry ostatních týmů, takže si je velmi často půjčovali na závody do svých družstev. Na všechny naše svěřence malé i velké, jsme všichni trenéři a věřím, že i ostatní hasiči, právem hrdí. Děkujeme vám.

Na závěr velmi úspěšné sezóny jsme koncem září, stejně jako před rokem, na hasičské dráze připravili netradiční sportovní posezení pro všechny závodníky, jejich rodiče, hasiče a přátele hasičského sportu. Rodiče si opět mohli zkusit, jaké to je stát na startovní dráze a zazávodit si. Akce se velmi vydařila a věřím, že se všem zúčastněným líbila.

Také někteří starší žáci se rozhodli zazávodit si i v jiném hasičském odvětví a začali trénovat 100m překážek jednotlivců a štafety dvojic. Přeji vám, ať se vám daří i v tomto soutěžení.

 

Naši obec reprezentovali tito žáci:

Za mladší: Verča Dokulilová, Katka Fendrychová, Aneta Fendrychová, Kikin Hobza, Míša Kopečná, Nicol Svobodová, Pavla Štorková, Katka Nováčková.

Za starší: Šárka Chaloupková, Dan Krška, Kuba Fendrych, Vašek Svoboda, Marťas Špaček, Káťa Machovcová, Mates Janecký, Lucka Nováčková, Terka Lukešová a trénovala s námi Sár  a Křivanová.

S mládeží pracují trenéři: Pavel Dokulil, Jiří Dokulil a Aleš Chaloupka.

 

Pro Šárku Chaloupkovou, Matrina Špačka a Vaška Svobodu byla letošní sezona za žáky poslední. Chci jim moc poděkovat a popřát spoustu úspěchů v jejich další hasičské činnosti.

Aleš Chaloupka