TFA 2015 – Rokytnické galeje

11737842_10203303947717911_1846863030848646286_n

SDH Rokytnice nad Rokytnou pořádá ve spolupráci s místními organizacemi a městysem Rokytnice nad Rokytnou III. ročník soutěže Rokytnické galeje v modifikaci disciplín TFA.

Soutěže se mohou zúčastnit jen příslušníci HZS ČR, zaměstnanci podniků a členové JSDH. Každý soutěžící startuje na vlastní nebezpečí. Zdravotní způsobilost stvrdí podpisem při prezentaci.

Termín:                               8.8.2015

Místo:                  hasičská dráha na koupališti v Rokytnici nad Rokytnou

Přihlášení:          do 2.8. na emailu hasickyrokytna@gmail.com nebo tel.: 725240446 nebo 723077156.

Startovné:          150 Kč, v ceně je občerstvení

Časový harmonogram:                 prezence                            08:30 – 09:00

seznámení s tratí             09:00 – 09:15

zahájení soutěže            09:30

Poznámky:         počet účastníků je omezen na 60

zdravotní pomoc je zajištěna

startovní listinu seřadí pořadatel

časoměřiče a rozhodčí zajistí pořadatel soutěže

Soutěžní kategorie:        muži do 29 let

muži 30-39 let

muži nad 40 let

ženy

PŘIHLÁŠENÍ

Přihlášky prostřednictvím emailu nebo telefonu přijímáme pouze do 2.8. Do přihlášky je nutno uvést:

• jméno a příjmení
  • datum narození
  • název vysílající organizace
  • kontakt

Každý soutěžící dostane potvrzení o registraci přihlášky. Pokud tento email neobdržíte, kontaktujte nás na tel. 725 240 446 nebo 723 077 156.

VÝSTROJ SOUTĚŽÍCÍCH

ŽENY

• triko s krátkým nebo dlouhým rukávem
  • ochranný oděv pro hasiče – třívrstvý kabát s odnímatelnou vložkou
  • kalhoty PSII
  • zásahová přilba
  • sportovní obuv
  • pracovní rukavice (pro technický zásah, ne zahradní rukavice)

MUŽI

• triko s krátkým nebo dlouhým rukávem
  • kompletní třívrstvý zásahový oděv  s odnímatelnou vložkou
  • zásahová přilba
  • zásahová obuv (kanady)
  • pracovní rukavice (pro technický zásah, ne zahradní rukavice)

Při nepříznivých klimatických podmínkách bude povoleno vyndání vložek ze zásahových obleků. Rozhodne pořadatel na místě.

TECHNICKÉ PROSTŘEDKY

• hadice B, proudnice
  • hammer box, kladivo 20 kg (ženy 8 kg)
  • barely 25 kg (ženy 15 kg)
  • pneumatiky na přetáčení
  • lešení s plošinou, závaží na laně 15 kg (ženy 10 kg)
  • tunel
  • figurína 80 kg (ženy 50 kg)
  • box na hadici, hadice B
  • bariéra 2 m (ženy 70 cm)

Dýchací přístroje zajistí pořadatel.

POPIS TRATĚ ŽENY

• uchopí 4 nezavodněné hadice B i s proudnicemi a poté je rozvine na vzdálenost 35 m a odloží na vyznačenou metu, ruce se dotknou podložky
  • provede 40 úderů kladivem (8 kg) do hammer boxu (noha nesmí být opřená o hranu)
  • vystoupí na lešení a pomocí ručkování vytáhne závaží (10 kg), při sestupu dolů šlápne na poslední příčku
  • překoná 2 m bariéru
  • přetočí  4x pneumatiku
  • přenese 2 barely (2x 15 kg na vyznačenou vzdálenost)
  • proleze tunelem (povoleno přizvednutí hrany tunelu)
  • smotá hadici B do kotouče půlspojkou dovnitř a uloží ji do boxu tak, aby žádnou částí nevyčnívala ven
  • uchopí zezadu figurínu (50 kg) Raitekovým úchopem a přemístí na vyznačenou metu (20 m)
  • doběh do cíle

Závodníci absolvují trať s dýchacím přístrojem pouze jako zátěží.

POPIS TRATĚ MUŽI

• uchopí 6 nezavodněných hadic B i s proudnicemi a poté je rozvine na vzdálenost 50 m a odloží na vyznačenou metu, ruce se dotknou podložky
  • provede 60 úderů kladivem (20 kg) do hammer boxu (noha nesmí být opřená o hranu)
  • vystoupí na lešení a pomocí ručkování vytáhne závaží (15 kg), při sestupu dolů šlápne na poslední příčku
  • překonání bariéry
  • přetočí  4x pneumatiku
  • přenese dva barely (2 x 25 kg ) na vyznačenou vzdálenost
  • proleze tunelem (povoleno přizvednutí hrany tunelu)
  • uchopí zezadu figurínu (80 kg) Raitekovým úchopem a přemístí na vyznačenou metu
  • doběh do cíle

Všichni závodníci absolvují trať s nasazeným dýchacím přístrojem pouze jako zátěží.

DISKVALIFIKACE

Nesplnění nebo nedodržení dílčího prvku je řešeno diskvalifikací. Důvody pro diskvalifikaci:

• nedotažení hadic na metu, odhození proudnic, nedotknutí se podložky
  • nedodržení počtu úderů
  • seskočení z lešení nebo sklouznutí po bočnici žebříku z druhé nebo vyšší příčky, seskočení, nevytažení zátěže na lešení
  • nepřekonání bariéry
  • neprolezení tunelu
  • nedotažení figuríny jiným způsobem (vlečení za hlavu, nohy atd.), nedotažení do vyznačené mety
  • upuštění jednotlivých prostředků viz výše – všechny nutno položit
  • rozepnutí nebo odložení jakékoliv součásti výstroje
  • nesportovní chování

UPŘESNĚNÍ

Při podání protestu bude složena finanční částka (kauce) v hotovosti ve výši 1 000 Kč, kde bude v případě uznání vrácena. Jinak propadá pořadateli. Protest se podává písemně hlavnímu rozhodčímu do 15 min po doběhu posledního soutěžícího. Pořadatel si vyhrazuje právo na změnu trati a pravidel.

Na vaši účast se těší SDH Rokytnice nad Rokytnou společně s organizátory soutěže.