/

Vozidlo DA/IVECO 29L 11D (4×2)

iveco_uprVozidlo je určené k přepravě osob a záchranných prostředků a výbavy na místo zásahu. Je účelově vybaveno požárně – technickým příslušenstvím a výbavou, která umožňuje účelně zasahovat v případě technických havárií, silničních nehod i požárů.

Jde o dopravní automobil hmotnostní třídy L, s podvozkovou častí kategorie 1 pro silniční provoz (dále jen „DA“).

DA splňuje požadavky předpisů pro provoz vozidel na pozemních komunikacích v ČR a požadavky stanovené vyhl. č. 247/2001 Sb., o organizaci a činnosti jednotek požární ochrany ve znění vyhl. č. 226/2005 Sb.

 

Na kabině řidiče výbojková světelná rampa s dvěma přídavnými LED světly modré barvy, se sirénou s možností volby tónu „WAIL“, „YELP“, „HI-LO“ a s reproduktorem pro hlášení. Světelná rampa je vybavena ochranným krytem. Na přední kapotě vozidla dvě záblesková LED světla modré barvy. V zadní části nástavby zábleskové LED světla modré barvy a výstražní LED světla oranžové barvy.

Kabina řidiče čtyřdveřová s počtem míst 1 + 6. Před sedadlem velitele je lampička na čtení map. Kabina je vybavena zásuvkou pro napojení dobíjení v blízkost místa řidiče s magnetickou spojkou (Mag -Code). Kabina osádky je vybavena analogovou radiostanicí s příslušnou střešní anténou.

Nástavba je celoplastová, vyrobená z plastových panelů ohýbáním, svařováním a lepením. Je uložená a upevněná k vozidlu pomocí pomocného rámu. Karoserie je řešena tak, že její boční část tvoří úložné skříně, opatřené z obou boků vozidla uzavíracími roletkami. Další část karoserie tvoří zadní prostorná skříň opatřená nahoru výklopnými dveřmi. Podlaha skříní je částečně krytá panely z hliníkového plechu. Uzavírací roletky jsou z hliníkových profilů. Všechny roletky a dveře nástavby mají zámky, které se dají zajišťovat i odjišťovat stejným klíčem pro příslušné vozidlo. Vnitřní LED osvětlení skříní se automaticky zapíná po otevření úložné skříně. Otevření je signalizováno na přístrojovém panelu řidiče. Výsuvné a demontovatelné police pro příslušenství jsou provedeny z profilů z hliníku, hliníkového plechu a kompozitních materiálů, resp. jiných plastů. Uvnitř nástavby je umístěna výbava s limitem do celkové hmotnosti vozidla. Celková hmotnost vozidla je 3 300 kg.

 

Technická data

Délka:
6 000 mm
Šířka: 2 150 mm
Výška: 2 420 mm
Počet míst: 1 + 6 Max.
Max.rychlost: 123 km/h
Celková hmotnost: 3 300 kg
Rok výroby vozidla: 2001
Rok přestavby: 2010
Podvozek: IVECO, TORÍNO, ITÁLIE
Nástavba ZHT Group, s.r.o., celoplastová
Motor: Vznětový, čtyřdobý, vznětový, kapalinou chlazený čyřválec.
Počet válců: 4 (řadový)
Výkon motoru: 78 kW
Obsah válců: 2 798 cm3
Spotřeba paliva na 100 km: cca 9 l
Emise: EURO 2
Převodovka: Manuální, 5ti stupňová se synchronizací
Počet náprav – z toho poháněných: 2 -1 zadní
Pneumatiky: 215 / 70 R 15 C
Jmenovitý průtok čerpadla: 1 200 l/min